İster limited, ister anonim, isterseniz şahıs şirketi kuracak olun şirketiniz için mutlaka bir yasal adrese sahip olmalısınız. Yasal adres zorunlu mu? sorusunun yanıtı Türk Ticaret Kanunu’nda açıkça belirtilmiştir. Kanuna göre şirket kuruluşu ve şirket hayatı boyunca her işletmenin bir yasal adreste faaliyet gösterme, adres değişikliklerini de bildirme yükümlülüğü vardır.

Anasayfa > Yasal Adres Temini

YASAL ADRES TEMİNİ

İster limited, ister anonim, isterseniz şahıs şirketi kuracak olun şirketiniz için mutlaka  bir yasal adrese sahip olmalısınız. Yasal adres zorunlu mu? sorusunun yanıtı Türk Ticaret Kanunu’nda açıkça belirtilmiştir. Kanuna göre şirket kuruluşu ve şirket hayatı boyunca her işletmenin bir yasal adreste faaliyet gösterme, adres değişikliklerini de bildirme yükümlülüğü vardır.

İşini yeni kuranlar veya işini tasfiye etmek isteyenler için yüksek ofis maliyetlerine katlanmak zorunda kalmadan yasal adres temin etmenin en güvenilir yolu sanal veya hazır ofislerdir. Sanal veya hazır ofis kiralayarak en kısa zamanda en az giderle operasyonel hale gelirsiniz. Prestijli bir adrese, kurumsal bir işleyişe kavuşursunuz.

Sanal Ofis - Yasal Adres Temini

SANAL OFİS YASAL MI?

Sanal ofiste şirket faaliyeti yürütmek ve yasal adres temin etmek yasaldır. Önemli olan firmanın resmi yazışmalarını yürütebileceği, vergi memurlarının yoklama ve denetim yapabileceği bir adresinin olmasıdır.

Ankara sanal ofis firmalarından olan Office Ankyra olarak kurulduğumuz 2017 yılından bu yana 300’ü aşkın firmaya sanal ve hazır ofis hizmeti verdik. Bu süreçte defalarca kez vergi ve yoklama memurlarını ağırladık. Ekibimiz firmaların, resmi yazışmalarını, kargolarını takip etti, telefonlarını yanıtladı. Şirket işleyişinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesinde yardımcı oldu.

ŞİRKET ADRESİ OLARAK EV ADRESİNİ GÖSTERİLEBİLİR Mİ?

Elbette şirket adresi olarak evinizi gösterebilirsiniz. Ancak bu durumda bina mülkiyeti yasası uyarınca tüm bina sakinlerinin ‘olur’unu almanız gerekir. Eğer kiracı iseniz kira sözleşmenizi de yenilemek zorunda kalırsınız. Ayrıca stopaj vergisi ödersiniz, faturalarınız işyeri tarifesi üzerinden kesilir.

Kurumsallıktan uzak bu seçenekte yazışma ve kargoların takibi, telefonların yanıtlanması gibi birçok ofis işini de sizin yapmanız gerekir. İş veriminiz düşer, evinizin mahremiyeti kalmaz.

Oysa sanal ofis veya hazır ofis kiralayarak uzman bir ofis ekibinin desteğini alırsınız. Üstelik Office Ankyra’nın avantajlı sanal ofis kiralama seçenekleri ile aylık 15 saat ofis kullanım hakkı elde edersiniz. Dilediğinizde toplantı odalarımızı kullanırsınız. Bu süre zarfında ekibimiz hem size hem de misafirlerinize zengin aperatif ve sıcak-soğuk içecek ikramında bulunur.

TASFİYE HALİNDEKİ ŞİRKETLER İÇİN EN UYGUN YASAL ADRES TEMİN YÖNTEMİ

Sanal ofis, tasfiye halindeki şirketler için de en optimum ofis kiralama yöntemidir. Ofis kiralama maliyetinin çok çok altında kiralama seçenekleri ile yasal adres ve ofis hizmeti temin edersiniz.

Ofis kiralayarak yüksek maliyetler ve iş yükü ile uğraşmak yerine Office Ankyra’nın, Ankara sanal ofis kiralama seçeneklerine göz atın. Şirket kuruluşundan itibaren ekibimizin profesyonel desteğini yanınızda hissedin.

Office Ankyra’nın konusunda uzman isimlerden oluşan muhasebe, web, marka danışmanlığı ekiplerinden ücretsiz danışmanlık hizmeti alarak, şirket kuruluş sürenizi kısaltın. Eğitimlerle sürekli kendini yenileyen ekip arkadaşlarımızın desteği ile kurumsallaşma adımlarınızı hızla atın.

Bizi arayın veya ofisimize gelip ekibimizle tanışın. Office Ankyra’nın eşsiz yasal adres hizmetlerini bizden dinleyin.